fbpx

Modne bycie fit a zdrowie

Każdy marzy o smukłej sylwetce. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, coraz częściej odwiedzają siłownie, baseny i inne obiekty sportowe. Jednak sama aktywność fizyczna nie wystarczy. Aby osiągnąć upragniony efekt, warto zadbać również o odpowiednie nawyki żywieniowe, które nie tylko przyspieszą proces spalania tkanki tłuszczowej, ale również poprawiają zdrowie i kondycję.

Odpowiednie nawyki żywieniowe to podstawa

Na początek warto zadbać o regularne posiłki w odstępach czasowych 2-3 godzin. Kolejnym etapem jest całkowita eliminacja ze swojej diety słodyczy, napojów gazowanych, fast foodów i alkoholu. Stosowanie tych zasad pozwoli zauważyć pierwsze efekty nawet po dwóch tygodniach. Przy zdrowym odżywianiu należy pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Odpowiednio zbilansowana dieta zmniejsza ryzyko pojawienia się cukrzycy, nowotworów czy osteoporozy.

O co chodzi z tym glutenem?

Ostatnio ogromną popularnością cieszy się dieta bezglutenowa. Nawet w sklepach opakowania produktów oraz restauracyjne menu posiadają oznaczenia dotyczące tego składnika. Przede wszystkim dieta bez glutenu jest dedykowana osobom cierpiącym na celiakię. Wymaga ona wiele cierpliwości i wyrzeczeń, jednak jej stosowanie niesie niezwykłe korzyści dla zdrowia. Pomaga unormować wskaźnik BMI, redukuje dolegliwości trawienne, poprawia samopoczucie i reguluje gospodarkę wodną. Dieta bezglutenowa pomaga również osiągnąć lepsze wyniki sportowe, dlatego też jest chętnie stosowana przez sportowców.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.