fbpx

Do kina z dzieckiem? Ależ oczywiście!

Zabieranie swoich pociech do miejsc publicznych, takich jak supermarkety, urzędy czy przychodnie zdrowotne, to nierzadko spore wyzwanie dla rodzica. Nie oznacza to jednak, że z małym dzieckiem nie możemy wyjść do miejsca publicznego. Kino jest świetnym pomysłem, aby zapoznać dziecko z kulturą. Wyjście na seans filmowy pozwoli także nauczyć nam naszą pociechę tego, jak się w takich miejscach zachować. W jaki sposób zaplanować takie wyjście? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – odpowiednie przygotowanie

Dzieci bardzo często ekscytują się czymś, czego nie znają. Wyjście do kina powoduje taką ekscytację z dwóch powodów. Po pierwsze: jeśli nasza pociecha nigdy w kinie nie była, jest to dla niej coś nowego. Po drugie, to miejsce, w którym spędzi czas inaczej, niż do tej pory. Ekscytacja dzieci bardzo często jest trudna do okiełznania przez rodziców. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona możliwa do poskromienia. Bardzo ważne jest uświadomienie naszej pociechy, gdzie idziemy. Wytłumaczmy jej też to, jak należy zachowywać się w kinie. Im więcej dziecko zrozumie na samym początku, tym wyjście z nim do kina będzie przyjemniejsze. To jednak nie wszystko. 

Zapobiegaj nudzie w kinie

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, jest nuda. Dzieci bardzo szybko się nudzą, szczególnie te najmłodsze. Kiedy decydujemy się zabrać naszą pociechę do kina, przede wszystkim wybierzmy seans, który będzie się jej podobał. Dobrze jest pokazać maluchowi, na jaki film idziemy. Włączenie trailera w domu, opowiedzenie o filmie – to z pewnością będzie pomocne. Co więcej, jeśli uda nam się znaleźć seans związany z ulubioną postacią naszych pociech, możemy być spokojni, nie będą się nudzić. Animacje studia Disneya, Dream Works czy Illumination, to coś, co maluchy kochają. Przecież każde dziecko wie, kim jest ZygZac McQueen, Elsa czy Minionki! To postaci, które na stałe zagościły w naszej popkulturze. 

Dlaczego warto zabrać dziecko do kina?

Wyjście z dzieckiem do kina to nie tylko forma rozrywki. Możemy je przez to oswoić z miejscami publicznymi a także bliżej pokazać kulturę. To świetna lekcja manier, ale też i wiedzy o kulturze. Im wcześniej zapoznamy z tym nasze pociechy, tym lepiej.

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.