fbpx

Dropshipping – czym jest i jak zacząć?

dropshipping

Dropshipping jest niezwykle popularnym modelem biznesowym dla nowych przedsiębiorców, ze względu na umiejętności marketingu internetowe znacznie przewyższające możliwości finansowe. Ponieważ nie musisz magazynować ani pakować przedmiotów, które sprzedajesz, możesz rozpocząć działalność kurierską z ograniczonymi środkami.

Dropshipping jest rodzajem modelu biznesowego, który pozwala firmie działać bez utrzymywania zapasów, posiadania magazynu do przechowywania swoich produktów, a nawet wysyłania ich do samych klientów. Działa to tak, że sprzedawca współpracuje z dostawcą dropship, który wytwarza i / lub magazynuje produkty, pakuje produkty i wysyła je bezpośrednio do klienta detalisty, w imieniu detalisty. To nie tylko obniża koszty operacyjne, ale także oszczędza twój czas, który możesz poświęcić na pozyskiwaniu klientów.

Jakie są zalety prowadzenia dropshippingu?
  • Łatwy start: sprzedaż rozpocznie się tego samego dnia, w którym się zarejestrujesz. Produkty można szybko importować, a ponieważ nie masz zapasów, możesz od razu je promować.
  • Niski koszt: ponieważ większość towarów pochodzi z Chin, koszt towarów jest ogólnie raczej niski. Właśnie dlatego możesz wycenić swoje produkty według wartości rynkowej i prowadzić dochodowy biznes.
  • Zautomatyzowany biznes: produkty można zaimportować do sklepu za pomocą kilku kliknięć. Zamówienia można również przetwarzać za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy ci zaledwie połączenie internetowe, by prowadzić swoją działalność
  • Niskie ryzyko: płacisz tylko za towary sprzedane klientom. Nie musisz kupować hurtowo towarów, aby uzyskać ceny hurtowe, ponieważ ceny dropshipping są już dość niskie.
Na czym się skupić, prowadząc dropshipping?

Zbudowanie sklepu internetowego i poddanie go obróbce graficznej to jedno. Możemy zlecić to firmie zewnętrznej. Prowadząc dropshipping, przede wszystkim powinieneś skupić się na marketingu, by jak najlepiej wypromować swój sklep i pozyskać klientów. Musisz poświęcić czas na naukę tworzenia reklam, zwiększania ruchu i konwersji użytkowników sklepu.Im większy ruch można uzyskać w sklepie, tym większe prawdopodobieństwo konwersji sprzedaży. Większość skupia się na reklamach, ponieważ stanowią one natychmiastową satysfakcję i mogą zwiększyć sprzedaż w krótkim czasie. SEO może jednak pomóc w zwiększeniu długoterminowej sprzedaży, umożliwiając ci wysoką pozycję w wyszukiwarce. 

Prowadząc dropshipping, kluczowym aspektem jest znalezienie dostawcy. Większość z nich znajduje się za granicą, co sprawia, że ​​komunikacja jest niezwykle ważna, zarówno pod względem szybkości reakcji, jak i zdolności do wzajemnego zrozumienia. Jeśli nie masz 100% pewności co do możliwości komunikacyjnych potencjalnego dostawcy, lepiej kontynuuj poszukiwania.

Podobnie sprawa ma się z doborem odpowiednich produktów. Nie opieraj swojego wyboru na własnych upodobaniach. Zawsze podejmuj decyzję dotyczącą produktu na podstawie faktów, badań, należytej staranności oraz oceny i weryfikacji zapotrzebowania rynku. Jeśli zaś chcesz się zająć sprzedażą popularnych produktów, pamiętaj o przeprowadzeniu dokładnych badań dotyczących wzrostu i spadku trendu. Dzięki temu będziesz wiedział, czego oczekiwać od zainteresowań konsumentów. Pamiętaj, by śledzić i analizować wszystkie dane. Gdy jesteś w stanie śledzić każdą pojedynczą konwersję – wiedzieć, skąd pochodzi klient i jaką ścieżkę podjął na twojej witrynie, co ostatecznie doprowadziło do sprzedaży – umożliwia skalowanie tego, co działa, i eliminowanie tego, co nie. 

Warto pamiętać, by zrobić już porządny research zanim zacznie się wdrążać resztę planów. W innym wypadku możesz już na samym początku ponieść porażkę. Chcąc zajmować się dropshippingiem, zamiast się poddawać, warto wyciągnąć wnioski i wciąż próbować.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.