fbpx

Gadżety reklamowe – dlaczego firmom warto w nie zainwestować? – Wywiad

gadżety

Promowanie marki za pomocą gadżetów reklamowych nie jest niczym nowym. W rzeczywistości wiele firm zawsze przywiązywało wagę do prowadzenia działalności handlowej poprzez towary firmowe. W dzisiejszych czasach świat biznesu jest bardzo konkurencyjny. Co roku słyszymy o nowej marce. Aby być obecnym i osiągać zyski, firmy muszą wymyślić kreatywne sposoby promowania swojej działalności i osiągania zysków. Gadżety reklamowe to świetne narzędzie do ustalenia tożsamości marki i zwiększenia sprzedaży.

Specjalnie dla naszych Czytelników, poprosiliśmy specjalistę w swojej dziedzinie, pana Dariusza Namysł, właściciela znanej firmy Collection o udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie gadżetów reklamowym.

Po pierwsze, czym tak naprawdę są gadżety reklamowe?

N: Gadżety reklamowe to przedmioty, urządzenia, elementy stroju, które zawierają logo, nazwę, hasło reklamowe danej firmy czy instytucji. Mogą one pełnić jakąś funkcję użytkową, lecz nie muszą. Do takich klasycznych gadżetów należą na przykład: smycze, t-shirty, reklamówki, długopisy, breloczki, kalendarze, kubki czy przyciski do papieru. Klienci mają jednak również niestandardowe gusta i zamówienia.  

Jak ważne jest zainwestowanie w gadżety reklamowe podczas prowadzenia działalności?

N: Nadzwyczaj ważne. Szczególnie w dzisiejszych czasach. Gadżety reklamowe to niezwykle popularna oraz skuteczna forma promocji firmy. I, co podkreślę, bardzo tania. Mogą ją wykorzystać mniejsze albo nowopowstałe firmy z mniej zasobnym budżetem. Poza tym gadżet reklamowy traktowany jest jako sympatyczny, wzbudzający zaufanie gest wobec klienta. O wiele droższą reklamę telewizyjną ludzie bardzo często odbierają jako nachalną lub irytującą.

Na co głównie powinniśmy zwracać uwagę, wybierając, zamawiając gadżety reklamowe?

N: Na jakość, trwałość i na cenę. Ważna jest również estetyka. Musimy także określić cel marketingowy i kategorie odbiorców. Czy są nimi partnerzy biznesowi, stali klienci czy potencjalni nabywcy.

Czy kolor ma duże znaczenie? Jakie kolory są najbardziej polecane przy reklamowaniu swojej działalności produktami?

N: Tak, oczywiście, kolory mają duże znaczenie. Dobór koloru zależny jest od rodzaju firmy, branży, od kategorii wiekowej odbiorców. Wyraziste, agresywne kolory preferuje na przykład branża sportowa, trafiają one w gusta młodego klienta. Stonowane, pastelowe barwy wybierają instytucje oświatowe, urzędy, firmy handlowe oraz klienci w dojrzałym wieku.

W jakiego typu gadżety najlepiej zainwestować?

N: Najlepiej w smycze. Są one atrakcyjne cenowo. Trwałe. I uniwersalne. Mogą być prezentem dla zbuntowanego nastolatka, ambitnego pracownika firmy, rozkapryszonego klienta czy też poważnego partnera biznesowego.

Czy gadżety nadają prestiż firmie?

N: Tak. Popularność i renomę firm buduje się również, a może przede wszystkim poprzez dbałość o tak istotne szczegóły, jak: gadżety reklamowe. Dzięki nim tworzy się rodzaj emocjonalnej więzi między firmą a klientem. Więzi opartej na zaufaniu, sympatii i szacunku.

Czy gadżety reklamowe są ważnym aspektem marketingu podczas targów i spotkań biznesowych?

N: Nie zaprzeczę. Gadżety przyciągają uwagę i zainteresowanie ludzi. Dzięki nim firma, w zgiełku i natłoku bodźców podczas targów, może zaistnieć w świadomości klienta znacznie wyraźniej i dłużej.

Firma Collection specjalizuje się w produkcji smyczy z nadrukiem sublimacyjnym oraz szalików kibica. Dodatkowo oferuje także usługę grawerowania laserowego na produktach metalowych oraz znakowania zróżnicowanych artykułów reklamowych i marketingowych. Jako specjaliści w swojej dziedzinie firma Collection stawia przede wszystkim na rzetelność i najwyższą jakość wykonania każdego zlecenia. 

Dla każdego marketera głównym celem każdej kampanii marketingowej jest budowanie świadomości marki. Gdy ludzie są świadomi marki, mogą natychmiast rozpoznać daną markę i częściej kupują od tej samej marki. Rozdawanie firmowych towarów, które mogą być używane codziennie lub mogą być przechowywane przez dłuższy czas, może pomóc uzyskać maksymalną ekspozycję. W dodatku możesz w ten sposób zacieśnić więzi z klientami. W ten sposób twoi będą oni pamiętać twoją firmę przez dłuższy czas, a może nawet na całe życie.

https://www.collection.net.pl/

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.