fbpx

Medytacja na każdą pogodę

View Gallery 8 Photos

Spokój umysłu

Zazwyczaj wiele osób ma doświadczenie tego, że umysł nie daje im spokoju. Przepełniają go zadania, plany, marzenia, zmartwienia, niepokoje, lęki, emocje. Umysł może być też przemęczony ciągłym odbieraniem informacji z zewnątrz. Wiele osób zastanawia się nad tym jak zapanować nad tym stanem lub jak uwolnić się od niego. Są osoby, które starają się nie mieć żadnych myśli w umyśle, jednak doświadczają, że samo siedzenie po cichu z zamkniętymi oczami, nie przynosi oczekiwanych efektów.

Medytacja z mantrami

Mantry to niematerialne wibracje dźwiękowe, które otaczają nas opieką i dają spokój umysłowi. „Man” znaczy umysł, a „Tra” znaczy wznosić, a więc mantra wznosi umysł z wymiaru materialnego, gdzie doświadcza się trosk i niepokojów, do wymiaru transcendentalnego, gdzie odczuwa się ulgę od niepokoju,a także balans, równowagę i harmonię. Za każdym razem, gdy ktoś wchodzi w kontakt z mantrą może zaobserwować redukcję stresu w ciele i umyśle. Wraz z regularną praktyką umysł, w którym pojawia się mantra staje się spokojniejszy. Dlatego im częściej medytująca osoba powtarza mantry, tym bardziej jej umysł staje się zrelaksowany, a co za tym idzie, ona również.

Techniki medytacyjne

Im więcej zmysłów zaangażuje się w medytację tym łatwiej umysłowi skupić się na „przedmiocie medytacji”- czyli mantrze. Na naszych zajęciach przekazujemy dwie techniki indywidualne i jedną technikę zbiorową. Zarówno w technikach indywudualnych jak i zbiorowej, zalecane jest, by zachować regularność w medytacji, czyli regularność w oczyszczaniu serca, umysłu i inteligencji. Są nimi :

Gauranga Pranayama, czyli technika medytacji z mantrą połączona z głębokim oddychaniem(pranayamą), która angażuje zmysł mowy i słuchu, a czasem i wzroku.
Dżapa Mala, czyli medytacja na koralach medytacyjnych. W tej technice, dodatkowo, angażowany jest zmysł dotyku.
Kirtan, czyli najbardziej aktywna i jednocześnie bardzo swobodna forma medytacji spośród wszystkich stosowanych i znanych na świecie. W tą technikę możemy zaangażować całe ciało, np. tańcząc. Jest to technika grupowa, która ma najpotężniejszy oczyszczający wpływ na osobę medytującą. Do tej techniki wymagane są minimum dwie osoby, z których jedna jest prowadzącą i ona podaje/zmienia mantry, które będą intonowane, druga ma za zadanie uważnie słuchać i powtarzać mantry, które usłyszała. W tej technice śmiało można wykorzystywać instrumenty muzyczne, które mogą dodatkowo pomóc umysłowi podążać za słyszaną mantrą

Jak medytować z mantrami?

Najłatwiejszym i zarazem zalecanym sposobem jest po prostu słuchanie i powtarzanie mantr. We wszystkich technikach kluczem jest skupienie umysłu na mantrze oraz powtarzanie jej na głos, by wibrowała na języku, w gardle i całym ciele.Chociaż najlepiej medytować na głos, to można to robić minimum tak, aby siebie słyszeć, ale gdy nie mamy takich warunków, to można to robić również po cichu w umyśle (np. w autobusie, tranwaju, w pracy, etc.). Mantry można wypowiadać w dowolny sposób, ale świadome i z serca wypowiadanie mantr oraz uważne ich słuchanie, daje największą korzyść dla osoby medytującej. Medytując w ten sposób mantry zawsze będą niosły każdemu ratunek w postaci ukojenia. Efekt medytacji będzie adekwatny do tego, w jakim stopniu osoba medytująca skupi się na mantrach.

Kiedy medytować ?

Najlepszą porą na medytację i zalecaną przez autorytety jogiczne jest poranek oraz wczesny wieczór, a więc zanim rozpoczniemy realizować swoje obowiązki, albo na koniec dnia, by oczyścić umysł ze wszystkiego, co działo się w ciągu dnia. Mimo to, każdy może dostosować porę na medytację uwzględniając swój tryb życia. Oczywistym jest fakt, że nie da się przesadzić w medytacji. Można, a nawet zalecane jest, by medytować zawsze wtedy, kiedy ktoś odczuje taką chęć lub potrzebę (przemęczenie, brak odpoczynku lub koniecznosć zdystansowania się do życiowej gonitwy). Możesz to zrobić również będąc w pracy, jeżeli masz takie możliwości – usiądź na chwilę, przymknij oczy i skoncentruj umysł na mantrze, jednocześnie pozwól, by myśli przepływały, ale staraj się nie zatrzymywać na żadnej z nich.

Mantra Studio

Mantra Studio jest to projekt działalności dla korzyści publicznej, prowadzony przez małżeństwo – Elżbietę i Michała, którzy od wielu lat praktykują medytację z mantrą w swoim codziennym życiu. Medytacja jest dobra dla każdego w każdym czasie, ale tym bardziej w trudnych sytuacjach jaka jest obecnie w Polsce i na świecie związana z koronawirusem. Strata pracy czy obawy wynikające z tego co się dzieje nie są łatwe i my zachęcamy do medytacji z mantrami

Zapraszamy każdego kto chciałby nauczyć się trzech technik medytacji z mantrami, by włączyć je do swojego życia oraz zachęcamy do tego, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu jogi i medytacji. Ponieważ jest to projekt charytatywny, to nauczysz się tego u nas zupełnie za darmo!

Zapraszamy każdego kto chciałby nauczyć się trzech technik medytacji z mantrami, by włączyć je do swojego życia oraz zachęcamy do tego, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu jogi i medytacji. Ponieważ jest to projekt charytatywny, to nauczysz się tego u nas zupełnie za darmo! W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 506071517. Zapraszamy każdego do zerknięcia na nasze stronki: https://www.facebook.com/warszawa.medytacja/ oraz https://mantras-studio.business.site/
Z uwagi na obecną sytuację w Polsce i na świecie zaczęliśmy prowadzić zajęcia on-line live na Facebooku, jak również prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu. Zapraszamy!”

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.