fbpx

Efekty i zalety masażu gorącymi kamieniami

masaż gorącymi kamieniami

Jednym z najlepszych masaży wpływających na poziom fizyczny i psychiczny jest masaż gorącymi kamieniami. Jest to metoda masażu polegająca na stosowaniu podgrzewanych kamieni bazaltowych. Umieszczając te płaskie, zatrzymujące ciepło kamienie wulkaniczne na niektórych częściach ciała, można wyleczyć bolące mięśnie i uszkodzone tkanki. Rozluźnione, ciepłe mięśnie są bardziej naturalne dla masażystki do manipulacji. Oznacza to, że on lub ona może wnikać głębiej w problematyczne obszary i tkanki. Gładkie, płaskie kamienie są podgrzewane w wodzie dezynfekującej do około 50 stopni Celsjusza. Odbywa się to, zanim masażystka umieści je na ciele osoby. Gorące kamienie do masażu mogą być ułożone we wzory, linię lub inną konfigurację, aby odpowiednio ogrzać i rozluźnić sztywne mięśnie, które w innych warunkach ciężko dobrze rozmasować.

W zależności od części ciała poddawanej terapii gorącymi kamieniami masażysta może zdecydować się na pozostawienie kamieni na ciele przez długi lub krótki czas. Podczas masażu stosuje się umiarkowany nacisk, a w razie potrzeby stosuje się lekki i mocny. Z masażu gorącymi kamieniami wynika wiele korzyści.

Rozluźnienie mięśni

Za pomocą typowych technik masażu trudno rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie. Dzięki temu, że masażysta jest w stanie dosięgnąć głęboko skrytych tkanek poprzez ciepło z kamieni, pomaga to rozluźnić najbardziej napięte mięśnie. Masaż gorącymi kamieniami może zapewnić dodatkowy relaks, którego potrzebujesz, a dodatkowo złagodzić ból mięśni.

Terapia przeciwbólowa

Podczas gdy wszystkie rodzaje masażu mogą złagodzić ból spowodowany napiętymi mięśniami, urazami lub sztywnymi stawami, masaż gorącymi kamieniami może zapewnić większą ulgę. Gorące kamienie pozwalają masażyście na głębszy dostęp, dzięki czemu można rozluźnić nawet te najbardziej napięte, powodujące ból mięśnie. Ważne jest jednak, aby w trakcie masażu informować masażystę, jeśli kamienie są zbyt gorące lub jeśli uraz jest zbyt silny. Czasem ból lub dyskomfort podczas masażu może spowodować większe szkody.

Lepsze krążenie krwi

Rozgrzane kamienie spoczywające na twoim ciele, wnikają do tkanek ciała. Powoduje to otwarcie naczyń krwionośnych, co poprawia krążenie. Słabe krążenie może powodować zmęczenie, które napina mięśnie i powoduje gromadzenie się płynu i kwasu mlekowego w mięśniach. Kiedy poprawia się krążenie, do mięśni dostarczane jest więcej tlenu, co łagodzi bóle. Masaż gorącymi kamieniami jest idealnym sposobem na poprawienie krążenia.

Dodatkowe korzyści psychiczne

Masaż gorącymi kamieniami mogą oprócz korzyści fizycznych, jest w stanie złagodzić stres psychiczny i napięcie. Ten rodzaj masażu może również zwalczyć niektóre objawy zaburzeń lękowych i depresji

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.