fbpx

Obudź w swoim dziecku małego odkrywcę, czyli zwiedzamy Centrum Nauki Kopernik

Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka, to obowiązek każdego rodzica. Jako rodzice, powinniśmy już od najmłodszych lat starać się możliwie jak najciekawiej pokazać naszym pociechom świat. Świetną okazją do realizacji tego celu jest z całą pewnością wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Dlaczego to świetna atrakcja dla dzieci? Na to i wiele innych pytań związanych z atrakcjami dla dzieci, które czekają na nie w Centrum Nauki Kopernik znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule. 

Przede wszystkim – nauka poprzez zabawę

To, od czego należy zacząć, kiedy mówimy o miejscu, jakim jest Centrum Nauki Kopernik, to fakt, że jest to prawdziwa kopalnia wiedzy dla najmłodszych. Ciekawe wystawy, ekspozycje, interaktywne sale w których dzieci mogą empirycznie sprawdzić np. to, jak powstaje burza, to tylko niektóre z licznych atrakcji, które to miejsce oferuje. W miejscu takim, jak Centrum Nauki Kopernik, dzieci poprzez zabawę poznają m.in. najbardziej podstawowe prawa fizyki, są w stanie zrozumieć to, jak powstają najróżniejsze zjawiska pogodowe. To jednak nie wszystko.

Obudź w dziecku kreatywność!

W Centrum Nauki Kopernik, znajdziecie państwo nie tylko ciekawe wystawy i eksponaty. To miejsce oferuje także wspaniałe możliwości, jeśli chodzi o rozbudzenie w naszych pociechach kreatywności. Z pewnością takim miejscem jest Majsternia. Dzieci przy stołach, pod nadzorem animatorów, są w stanie samodzielnie podejmować próby tworzenia własnych projektów z dziedziny inżynierii fizyki czy biologii. Do dyspozycji mają przedmioty codziennego użytku, takie jak słomki, kubki, kulki czy papier. Z tak banalnie prostych przedmiotów, są w stanie stworzyć one naprawdę niesamowite projekty. W Majsterni, dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale też poznają zasady logiki. Uczą się także tego, jak rozwiązywać problemy z dziedziny szeroko pojmowanej nauki. To miejsce, które każdy rodzic powinien ze swoim dzieckiem odwiedzić. 

Planetarium, czyli podstawy astronomii dla najmłodszych

W Centrum Nauki Kopernik, dzieci nie tylko poznają najbardziej podstawowe prawa fizyki. Kosmos, gwiazdy oraz dzieje Wszechświata, to także tematyka, z którą najmłodsi będą w stanie się zapoznać w ramach zajęć przygotowanych w Centrum. Seanse w planetarium, pozwolą najmłodszym dowiedzieć się czegoś więcej o kosmosie. W czasie interesujących seansów, poznają one podstawowe konstelacje gwiazd oraz nauczą się tego, jak i gdzie ich szukać na nocnym niebie. To absolutnie obowiązkowy punkt wizyty w Centrum Nauki Kopernik – nie tylko dla najmłodszych, ale też i dla rodziców. 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.