fbpx

Smartwatch – inteligentny zegarek do zadań specjalnych

Minęły już czasy w świecie technologii, kiedy to telefony służyły wyłącznie do odbierania i nawiązywania połączeń oraz wysyłania SMS-ów. Podobnie jest z zegarkami. Na przestrzeni ostatnich lat ich funkcja zdecydowanie się zmieniła. Przestały już służyć wyłącznie do informowania o aktualnej godzinie czy dacie. Tak jak telefony przeobraziły się w smartfony, tak zegarki w – smartwatche. To one powiadamiają o nadchodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych czy aktywnościach w mediach społecznościowych.

Jakie funkcje ma smartwatch?

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, ma mnóstwo funkcji, których liczba i rodzaj różni się w zależności od modelu. Przede wszystkim łączy się on ze smartfonem na pomocą Bluetooth, dzięki czemu bez problemu jest możliwy szybki podgląd wiadomości oraz wszelkich powiadomień bądź rozmowa w systemie głośnomówiącym.

To jeszcze nie wszystko. Dostępne jest także między innymi monitorowanie i analizowanie snu, obliczanie pulsu, kontrola treningów, spalanie kalorii i liczba kroków. Często wbudowany zostaje wirtualny trener oraz motywator. Do praktycznych funkcji można też zaliczyć lokalizację telefonu i samochodu, pogodę oraz wbudowany GPS, kalkulator, kalendarz czy budzik.

Czy warto kupić smartwatch?

Bez wątpienia używanie smartwatcha jest niezwykle wygodne. Nie trzeba wyjmować telefonu z torebki, kieszeni czy podnosić ze stołu – wystarcza jeden ruch nadgarstka i wszystko jest wyświetlone na ekranie smartwatcha. Do tego na rynku dostępnych jest tak wiele kolorów i fasonów, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Jedno jest pewne, technologia poszła bardzo do przodu.

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.