fbpx

Kosmetyki cruelty free – piękno w zgodzie z naturą

Odpowiedni dobór kosmetyków jest nie lada wyzwaniem dla każdej kobiety. Wśród tuszów do rzęs, podkładów i pudrów można znaleźć szereg produktów w różnych kolorach. Jednak coraz częściej uwagę przykuwają również naturalne składniki oraz wykonane testy. Obecnie branża beauty stawia na kosmetyki przyjazne dla środowiska, czyli cruelty free. Są to artykuły kosmetyczne bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Coraz większa świadomość konsumencka

Okazuje się, że wiele znanych producentów testuje swoje kosmetyki na zwierzętach. Jednak świadomi konsumenci, dla których los zwierząt nie jest obojętny, mogą skorzystać z innej alternatywy. Są to różnego rodzaju żele, maski, kremy czy nawet perfumy oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają zbyt dużej wiedzy w zakresie beauty, jest kupowanie kosmetyków w aptekach. W drogerii natomiast warto przed zakupem dokładnie przeczytać informacje umieszczone na opakowaniu. 

W trosce o środowisko naturalne

Kosmetyki cruelty free to nie tylko potrzebne do makijażu akcesoria. Wśród nich można znaleźć nawet wegańskie pasty do zębów, balsamy czy olejki wyprodukowane na bazie ziół. Niektóre firmy w branży beauty specjalizują się również w produkcji naturalnych proszków do prania, środków czystości czy nawet odświeżaczy powietrza. Wyszukiwanie takich artykułów zajmuje więcej czasu niż zabranie produktu ze sklepowej półki, jednak pozwala spać spokojnie wszystkim miłośnikom zwierząt.

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.