fbpx

Co robić jesienią z dzieckiem – kreatywne sposoby spędzania czasu

Jesień to czas, kiedy dzieci w sposób szczególny po prostu się nudzą. Dla nas, jako rodziców, bardzo ważne jest zatem to, aby zapewnić im odpowiednią rozrywkę w pochmurne dni. Co jednak robić z dzieckiem, aby zająć je w sposób kreatywny? Rozwiązań w tym aspekcie jest co najmniej kilka. 

Kreatywne zabawy w domu – sprawdź!

Pierwszym i w zasadzie najprostszym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki na odpowiednim poziomie, jest zabawa w domu. Tutaj jednak wiele zalezy od wieku dziecka. Wybór zabawek powinien być zatem dopasowany do wieku naszej latorośli. I tak, dla starszych dzieci, świetnym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju gry planszowe – np. te, które produkuje marka Trefl. Układanie puzzli to z pewnością świetna rozrywka dla całej rodziny. Rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia i cierpliwości. Dla dzieci i rodziców to także wspaniała okazja, aby spędzić razem czas. 

Zabawy dla maluchów 

Puzzle są świetną rozrywką nie tylko dla starszych dzieci. Małe dzieci, także można nimi zainteresować. Ważne jest jednak to, aby wybrać takie puzzle, które przede wszystkim będą dla nich bezpieczne. Chodzi o to, żeby elementy układanki były duże, aby dziecko nie miało problemu z dopasowaniem ich. Jako rodzice powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas puzzle dla najmłodszych są dozwolone dla dzieci np. poniżej 3 roku życia. Taka informacja powinna się znaleźć na każdym opakowaniu puzzli, które zdecydujemy się kupić. 

Spędzanie czasu z dzieckiem jest bardzo ważne!

Spędzenie czasu z dzieckiem na wspólnej zabawie, jest bardzo ważne. W czasie takich zabaw, nie tylko pokazujemy maluchowi nowe, ciekawe formy rozrywki, ale też umacniamy naszą więź z nim. To bardzo ważne, szczególnie na początkowym etapie rozwoju dziecka. Dziecko wie, że ma w nas, rodzicach, bardzo duże wsparcie, że może na nas liczyć. Dodatkowo uczy się nowych rzeczy, poznaje świat. My zaś jesteśmy dla niego najważniejszymi przewodnikami w tym świecie. 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.