fbpx

Czy Escape Room jest dla dzieci?

dzieci

Escape room może być świetnym doświadczeniem dla całej rodziny, ponieważ wspólnie pracujesz nad znalezieniem wskazówek i rozwiązywaniem zagadek. Jeśli kiedyś brałeś udział w takiej zabawie, dobrze zdajesz sobie sprawę, że przygoda zostaje na długo w pamięci. Jednak czy Escape Roomy są przyjazne dzieciom? Wiele Escape Roomów posiada w swojej ofercie również pokoje specjalnie przygotowane dla dzieci. Pokoje, podobnie jak te dla dorosłych, przygotowywane są w określonej tematyce. Dzięki temu możesz skorzystać z bogatej oferty i wziąć udział w większej ilości wyzwań.

Zabawa dla całej rodziny

Postaraj się rozdzielić zadania dla dzieci tak, żeby każdy brał czynny udział. Jeśli to ich pierwszy raz w zabawie tego typu, warto wybrać dla nich łatwiejsze zadanie. Czasem możesz też po prostu wycofać się i kontrolować ich poczynania. Niejednokrotnie nie doceniamy swoich pociech, które mogą być bystrzejsze, niż sądzimy. Poza tym dzieci mają inne spojrzenie na świat i dorastały w świecie pełnym technologii, więc czasami wiedzą lepiej niż ty! Dla rodzin Escape Room to doświadczenie, które może zbliżyć członków do siebie w sposób, którego prosta gra planszowa nie może powielić.

Dobry wpływ na rozwój dziecka

Przygoda w Escape Roomie dla dzieci zazwyczaj trwa około godziny i nie wyczerpuje fizycznie. To ważny aspekt dla najmłodszych. Co więcej, dzieci mają kreatywne umysły i czerpią radość w rozwiązywaniu zagadek. Pozwalają im one rozwinąć umysł i tworzyć nowe rozwiązania pod presją czasu. Do tego napotkacie mnóstwo różnych wyzwań, w tym rozwiązywanie problemów. Spotkacie się z  przywództwem, komunikacją i potrzebą szybkiego rozwiązywania problemów, którym należy podołać w określonym czasie. Szukając kolejnych poszlak, dziecko również może jeszcze bardziej rozwinąć wyobraźnię, wyobrażając sobie, że jest poszukiwaczem przygód lub detektywem.

Od jakiego wieku można zabierać dzieci do Escape Roomów? 

Dzieci powyżej 10 roku życia zazwyczaj są żądne przygód, które może im dostarczyć Escape Room. Młodsze bywają czasem nieprzewidywalne i mogą nie rozumieć gry, a także mogą mieć trudności z logiką i rozwiązywaniem problemów. Z drugiej strony, zazwyczaj są bardziej spostrzegawcze i spoglądają na daną zagadkę zupełnie inaczej. Ostatecznie, jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektóre pokoje mogą być zaprojektowane specjalnie na potrzeby określonej grupy wiekowej i jeśli wprowadzimy zbyt małe dzieci, zagadki mogą okazać się zbyt trudne. Może być też na odwrót, dzieci w mgnieniu oka rozwiążą wszystkie problemy postawione przez twórców zabawy. Najlepiej będzie skontaktować się z danym Escape Roomem i dowiedzieć się, dla jakiej grupy wiekowej mają aktualnie zaplanowane zagadki. 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.