fbpx

Piękna i zdrowa skóra – zabiegi nićmi liftingującymi i oczyszczanie wodorowe

zabiegi

Pojawienie się pierwszych zmian związanych z wiekiem na twarzy sprawia, że ​​wiele kobiet zwraca większą uwagę na swój wygląd. Kobiety często wtedy zmieniają zwykłe metody zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetologicznych, które mają teraz na celu nie tylko zachowanie naturalnego piękna, ale także uzupełnienie utraconych zasobów, korygowanie widocznych zmian. Ostatnie postępy w medycynie otwierają dziś szerokie możliwości i pozwalają wybrać dla każdego pacjenta optymalne opcje i zabiegi, które pomagają rozwiązać złożone problemy.

Zabieg nićmi liftingującymi PDO jest stosunkowo prostym i szybkim zabiegiem. Wymaga on najpierw miejscowego wstrzyknięcia środka znieczulającego, aby zapewnić komfort podczas zabiegu. Następnie miękkie, drobne kolczaste nici są delikatnie wkładane w obszary, które mają być podniesione. Nici są powoli wchłaniane i całkowicie rozpuszczają się w ciągu 12 miesięcy. Polidioksanon zawarty w niciach jest silnym stymulatorem powstawania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Podczas tego procesu stopniowo rozbudowuje się warstwa kolagenowa, która dodatkowo poprawia efekt liftingu w miarę upływu miesięcy. Zabieg powoduje również poprawę jędrności, koloru, odcienia, nawilżenia, tekstury skóry, relaksację mięśni mimicznych oraz wygładzenie zmarszczek.

Zapytaliśmy specjalistę w swojej dziedzinie, panią Grażynę Bajorską, właścicielkę Salonu La Viva w Nowej Soli, by specjalnie dla Was odpowiedziała na kilka pytań.

Jak najlepiej przygotować się do zabiegu nićmi liftingującymi? Ile czasu zarezerwować na wizytę?

Zabiegi nićmi liftingującymi należą do procedur małoinwazyjnych. Ich istota polega na wprowadzeniu pod skórę nici rozpuszczalnych za pomocą specjalnych igieł. Właśnie dlatego do zabiegów podchodzimy z zachowaniem należytych środków ostrożności. Najpierw prowadzimy godzinne spotkanie konsultacyjne, na których przedstawiamy listę przeciwwskazań. Dodatkowo stan tkanek i skóry, żeby dobrać optymalną metodę zabiegową.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu nićmi liftingującymi? Jak często należy powtarzać zabieg?

Właściwy proces tworzenia się nowego kolagenu rozpoczyna się po 10-14 dniach. Tak naprawdę dopiero wtedy zaczynają być widoczne efekty zabiegu nićmi. Nici ulegają wchłonięciu po okresie około 8 miesięcy. Efekty i ich długość zależy od ilości nici. Zabieg warto powtarzać raz na rok.

Jak pielęgnować skórę tuż po zabiegu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Należy stosować zimne okłady w obszarze zabiegowym. Nie wolno też przez tydzień od zabiegu korzystać z sauny i solarium. Należy ograniczyć również mimikę twarzy. Warto też stosować kosmetyki, które przyspieszą gojenie się skóry po zabiegu.

Czy zabieg nićmi liftingującymi jest dla osób w każdym wieku? 

Zabieg jest odpowiedni dla osób po 30 roku życia jako forma pielęgnacji skóry. Dla osób starszych jest poprawą jędrności skóry oraz korektą niedoskonałości anatomicznych. Nici są w stanie liftingować dowolną partię ciała: szyję, dekolt, biust, pośladki, brzuch a nawet nogi.

Innym krokiem w procesie dbania o zdrowie naszej skóry jest oczyszczanie wodorowe. Pozwala ono nie tylko oczyścić dokładnie skórę, ale i spowolnić jej proces starzenia.

Oczyszczanie wodorowe sprawia, że oczyszczane są komórki skóry przy pomocy strumienia wody, będącej pod zwiększonym ciśnieniem. Dzieje się tak dzięki wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek wodoru. Małe, niewidoczne dla oczu cząsteczki wodoru stanowią najlżejszy i najmniejszy związek chemiczny. Woda wodorowa ma właściwości przeciwstarzeniowe, odtoksyczniające i poprawiające wydolność organizmu. Co więcej, wykonuje też delikatny peeling i głębokie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń. Proces starzenia się skóry został na pewien czas zahamowany dzięki wyeliminowaniu wolnych rodników obecnych w skórze.

Pani Grażyna Bajorska zgodziła się przybliżyć nam jeszcze bardziej temat oczyszczania wodorowego, odpowiadając na nasze pytania.

Czy oczyszczanie wodorowe jest dla każdego? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Oczywiście, oczyszczanie wodorowego jest dla każdego. Zalecane jest dla osób w każdym wieku. Co więcej, z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które koniecznie musimy wziąć pod uwagę:

  • nowotwory
  • alergie
  • cukrzyca
  • infekcje
  • epilepsja
  • aktywna opryszczka
  • nadwrażliwość na działanie prądu
  • instrumenty medyczne obecne w ciele
Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy go powtarzać?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Następnie możemy wzmocnić efekty i utrzymać je poprzez zastosowanie serii zabiegów. Pomocna też może okazać się dobra pielęgnacja skóry w domu. Jeśli chodzi o częstotliwość, możemy wykonać go w serii pięciu zabiegów co 7-10 dni jak i pojedynczo jako zabieg bankietowy.

Czy oczyszczanie wodorowe można łączyć wraz z zabiegami nićmi liftingującymi?

Oba zabiegi można ze sobą łączyć, chcąc uzyskać pożądane efekty. Należy jednak pamiętać, by dostosować się do odpowiednich odstępów czasowych między tymi zabiegami.

Grażyna Bajorska
Salon Fryzjersko- Kosmetyczny La Viva

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.