fbpx

Kraków czyli idealne miejsce na weekend rodzinny

Rodzinna wycieczka, to zawsze świetny pomysł na spędzenie razem wolnego czasu. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wzięcie urlopu. Dlatego też, dobrze jest wiedzieć, gdzie pojechać na weekend, aby miło i przyjemnie spędzić czas w gronie rodziny. Takim miejscem, z całą pewnością jest Kraków. Co możemy zwiedzić w Krakowie, aby było to atrakcyjne zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych?

Stare Miasto – obowiązkowy punkt programu

To, od czego należy zacząć, jeśli chodzi o zwiedzanie Krakowa, to przede wszystkim Stare Miasto. To serce Krakowa, tam też znajduje się zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice. Stare Miasto w Krakowie, jest urokliwe. Przez okrągły rok tętni życiem – możemy tam nie tylko zwiedzić przepiękne miejsca, ale też zjeść obiad w urokliwych restauracjach. Szczególnie wiosną i latem miasto to ma niesamowity klimat. 

Wawel – nie możesz tego pominąć!

W dość bliskiej odległości od Starego Miasta, znajduje się Wawel. Katedra na Wawelu, jak również katakumby, w których pochowany został m.in. Piłsudski czy Maria i Lech Kaczyńscy, to także obowiązkowy punkt programu na mapie wycieczki. My, jako dorośli możemy przybliżyć historię naszym pociechom w sposób ciekawy. Z pewnością bardzo dużo z niej zapamiętają i wiedza ta przyda się im w przyszłości – chociażby w szkole. 

Kazimierz – zabytkowa dzielnica

Kiedy jesteśmy w Krakowie, koniecznie powinniśmy odwiedzić także Kazimierz. To zabytkowa, żydowska dzielnica. Wizyta na jej rynku, czy też zwiedzenie cmentarza Żydowskiego, to także obowiązkowy punkt na mapie wycieczki do Krakowa. Możemy też wybrać się do położonej nieopodal katedry, w której pochowany został m.in. Czesław Miłosz. Zwiedzając Kazimierz, nie będziemy mogli oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy w miejscu, w którym czas się zatrzymał. Dla dzieci, jak i dla dorosłych, będzie to z pewnością wspaniała wycieczka. Zdecydowanie najlepiej jest wybrać się do Krakowa wiosną lub latem. Wtedy, miasto to prawdziwie tętni życiem. 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.