fbpx

Spędź weekend w wyjątkowym miejscu – 3 nietypowe propozycje

Hotele z całego kraju prześcigają się, wzbogacając swoje oferty i proponując gościom kolejne udogodnienia. Niekiedy ludzie szukają jednak czegoś więcej, aniżeli satysfakcjonującego standardu i zadowalającej obsługi. Zależy im wówczas przede wszystkim na spędzeniu nocy w nietypowym obiekcie. Do jakiego miejsca noclegowego w Polsce warto się udać?

Zamek w Mosznej – noc jak z bajki

Zamek w Mosznej to zdecydowanie nie jest zwykły hotel, choć można spędzić noc w jego murach. Noclegi w zamkowych komnatach to gratka dla miłośników estetyki o kilkusetletniej historii. Zróżnicowane pomieszczenia, niewielkie spa oraz restauracja z pewnością pozwolą poczuć się, niczym prawdziwy arystokrata.

Kopalnia soli “Wieliczka” – nocleg 125 m pod ziemią

Noc w kopalni soli “Wieliczka” to doskonała okazja, aby nieco się wyciszyć i poznać historię miejsca będącego jednym z najważniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej Polski. Kompleks pomieszczeń znajdujących się 125 m pod ziemią to łakomy kąsek dla turystów spragnionych niecodziennego noclegu, zamiast tradycyjnego hotelu. Panujący tam mikroklimat sprzyja układowi oddechowemu, a całe miejsce jest wolne od zanieczyszczeń oraz alergenów.

HT Houseboats – domki na wodzie

Luksusowe, pływające domki HT Houseboats zlokalizowane są na jeziorze Jamno w Mielnie. Apartamenty utrzymujące się na tafli wody są niezwykłe i wyjątkowo atrakcyjne. Pod drzwi mieszkania codziennie docierają posiłki od najlepszych szefów kuchni, a zmęczeni goście mogą odwiedzać pobliskie spa.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.