fbpx

Masaż bańkami chińskimi – na czym polega i jego zalety

masaż bańkami chińskimi

Masaż bańkami chińskimi to starożytna chińska terapia oparta na przekonaniu, że pewne problemy zdrowotne mogą być spowodowane zastojem krwi i słabym przepływem energii przez twoje ciało. Aby naprawić lub zapobiec tym problemom zdrowotnym, na skórę nakładane są bańki – zazwyczaj szklane lub silikonowe – w celu wytworzenia nacisku, który zasysa skórę do wewnątrz. Bańki zazwyczaj zwykle nakłada się na plecy osoby gdzie gdzie się je zostawia na jakiś czas, lub przesuwa przy użyciu balsamu lub oleju. Ciśnienie wywierane przez nie przyciąga krew do określonego obszaru, zwiększając ogólny przepływ krwi. Dzięki temu można zmniejszyć napięcie mięśni, poprawić krążenie i zmniejszyć stan zapalny. Bańki stosuje się w leczeniu wielu rodzajów napięć mięśniowych, w tym typowych dolegliwości, takich jak ból szyi, ból barku, ciasny trapez, ból dolnej części pleców, przekrwienie kręgosłupa, czy zapalenie powięzi podeszwowej.

Masaż bańkami chińskimi poprawia krążenie krwi i zmniejsza cellulit

Zasysanie z kubków zwiększa krążenie do obszaru, w którym kubki są umieszczone. Dodatkowy przepływ krwi do tego obszaru może pomóc zmniejszyć napięcie mięśni i promować naprawę komórek. Zwiększenie krążenia dzięki bańce pomaga również zmniejszyć pojawienie się cellulitu.

Poprawia też uwalnianie się toksyn z tkanek

Współczesny styl życia obciąża twoje ciało toksynami. Bańka daje ciału impuls w uwalnianiu tych toksyn. Ukierunkowany przepływ krwi pomaga ciału poprzez przepłukiwanie nagromadzonych toksyn przez układ limfatyczny. Jest on odpowiedzialny za eliminację toksyn i odpadów twojego organizmu.

Masaż bańkami chińskimi zmniejsza poczucie stresu

Masaż bańkami chińskimi sprzyja głębokiej relaksacji. Podczas przesuwania się baniek na twoim ciele, uwalniany zostaje również stres. 

Może też poprawić stan żylaków

Żylaki wyglądają jak wypukłe, niebieskawe żyły tuż pod skórą, zwykle na nogach i stopach. Dzieje się tak, gdy zastawki w żyle nie działają prawidłowo – zastawki nie przepychają krwi z mięśnia z powrotem do serca, więc krew przepływa, a żyły skręcają się i wybrzuszają. Bańki pomagają, doprowadzając świeży przepływ krwi i tlenu z powrotem do obszarów problemowych. Zauważysz, że twoje żylaki wydają się jaśniejsze po pierwszej sesji, choć zajmie to serię baniek dla uzyskania trwałych rezultatów. 

Masaż bańkami chińskimi wspomaga trawienie

Masaż bańkami chińskimi pomaga zaangażować przywspółczulny układ nerwowy, co zwiększa przepływ krwi do przewodu pokarmowego. Delikatne objęcie brzucha stymuluje również wnętrze narządów trawiennych. 

Jakie to uczucie?

Masaż bańkami chińskimi trwa około 30 minut, choć w przypadku większej partii, np. pleców, może ten czas się wydłużyć. Serię około dwunastu zabiegów zazwyczaj stosuje się co około trzy dni. Chcąc utrzymać efekty, najlepiej co jakiś czas powtarzać profilaktyczne zabiegi.

W przeciwieństwie do powszechnie panującego wrażenia, masaż bańkami chińskimi nie boli jeśli zaczniemy od mniejszych baniek. Podczas pierwszego masażu, jeśli użyte zostaną większe bańki, możemy czuć pewien dyskomfort. W rzeczywistości większość ludzi uważa to uczucie za bardzo przyjemne i odstresowujące. Bańki mogą pozostać w jednej pozycji przez kilka minut lub terapeuta może przesuwać je po skórze, podobnie jak ruchy masażu.

Warto też mieć na uwadze, że po masażu mogą pojawić się siniaki. Nie stanowią one jednak problemu w kontynuacji serii zabiegów. Siniaki zazwyczaj schodzą po kilku dniach i aby przyspieszyć ten proces, zaleca się branie gorącego prysznica. 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.