fbpx

Zdrowe nawodnienie zwierzaka – fontanny filtrujące wodę

fontanny

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czasami przyłapujesz swojego zwierzaka pijącego z kapiącego kranu? Jest tak, ponieważ badania wykazały, że zwierzęta wolą pić ze źródeł bieżących niż stojąca woda pitna. Wszyscy wiemy, jak psy lubią pić i bawić się bieżącą wodą. Podobnie jak koty, które z natury są bardzo spostrzegawcze, zauważając i ścigając każdy mały poruszający się obiekt. Bieżąca woda z fontanny dla zwierząt domowych z pewnością przyciągnie ich uwagę, zachęcając ich do korzystania z niej.

Fontanny korzystają z filtrów, które oczyszczają wodę z kranu

Jedną z głównych korzyści, jakie zapewnia fontanna dla zwierząt domowych, jest pewność, że Twoje zwierzę pije najzdrowszą wodę pitną, jaką mogą otrzymać. Każdy właściciel zwierzaka chce tego, co najlepsze dla swoich ukochanych zwierząt domowych. Dlatego daje im to, co najlepsze, kupując im markowe karmy dla psów i kotów, akcesoria. Ale większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich zwierzak potrzebuje również dużo czystej wody, aby utrzymać nawodnienie. I do tego właśnie służą fontanny dla zwierząt domowych.

Jeśli twoje zwierzę jest niechętne lub wybredne, picie z filtrującej fontanny z wodą może pomóc w utrzymaniu zdrowego nawodnienia, utrzymując świeżość wody i brak zanieczyszczeń. Wystarczy też, że napełnisz fontannę tylko raz lub dwa razy w tygodniu, a nie codziennie. W szczególności koty uwielbiają korzystać z fontanny, ponieważ lubią bieżącą wodę, a upewnienie się, że kotek pozostaje nawodniony, może pomóc w utrzymaniu zdrowych nerek w późniejszym życiu.

Ciało kota składa się z około 70% wody i jest bardzo podatne na choroby nerek i dróg moczowych. W szczególności koty domowe muszą przyjmować więcej płynów, jeśli są karmione suchą karmą dla kotów. Większość właścicieli zwierząt domowych jest bardziej świadoma pokarmu zwierzęcia niż wody, którą piją. Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka, zapewniając mu nawodnienie przez cały dzień. 

Fontanna jest łatwa w korzystaniu i utrzymaniu czystości

Fontanny nie dość, że sprzyjają zdrowiu zwierząt, są też łatwe w korzystaniu. Kupując nową fontannę, zazwyczaj dodawane są dodatkowe filtry. Musisz tylko regularnie zmieniać filtry, aby upewnić się, że zapewnia ono optymalną wydajność. Niektóre modele mają nawet system filtrów wstępnych, który może wychwytywać włosy i inne zanieczyszczenia, co wydłuża żywotność urządzenia. Porównaj to do codziennego czyszczenia zwykłych misek na wodę, a zobaczysz dużą różnicę.

Podobnie jak ludzie, nasz zwierzak potrzebuje również czystej i bezpiecznej wody pitnej. Ale w przeciwieństwie do nas, nie są w stanie uzyskać tego samodzielnie. Dlatego w dużej mierze polegają na właścicielach zwierząt domowych, aby dać im to, czego potrzebują. Ponieważ jesteśmy zbyt zajęci pielęgnowaniem ich, czasami pomijamy rzeczy, które są najważniejsze dla ich zdrowia. Odpowiedzialny właściciel zwierzaka wie, jak sobie z tym poradzić, zapewniając, że jego zdrowie będzie najwyższym priorytetem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.