fbpx

Poduszki ortopedyczne – dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych?

poduszki ortopedyczne

Sen jest jedną z ważniejszych czynności, które wykonujemy w ciągu doby. Niewyspanie może prowadzić do szeregu różnych problemów. Począwszy od złego samopoczucia, obniżonej koncentracji, drażliwości, aż do bóli szyi i ramion. Kluczowy może okazać się dobór poduszki. Korzystając z tradycyjnych poduszek z pierza, nie zapewniamy kręgosłupowi doskonałego wsparcia. Poduszki ortopedyczne natomiast zapewniają odpowiednie wsparcie jak i wygodę.

Podczas gdy normalna poduszka wzmocni głowę i szyję i pomoże ci znaleźć komfort podczas snu, poduszka ortopedyczna zapewnia jeszcze większy komfort. Ma ona mikrofibrę i piankę z pamięcią, które dopasowują się do krzywizny głowy i szyi. Prowadzi to do prawidłowego wyrównania kręgosłupa. Normalna poduszka unosi szyję z ramion, co czasami powoduje sztywność kręgów. Z drugiej strony poduszka ortopedyczna otula szyję, utrzymując neutralnie ułożoną głowę.

Poduszki ortopedyczne wspierają głowę, szyję i kręgosłup

Czy cierpisz na bóle głowy, szyi lub pleców? Jest to zazwyczaj spowodowane złym wyrównaniem kręgosłupa. Głównymi korzyściami zdrowotnymi spania na poduszce ortopedycznej jest wyrównanie kręgosłupa. Poduszki te należy uznać za idealne produkty ortopedyczne, które oferują zróżnicowane wsparcie optymalne dla głowy, szyi i ramion. Zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić miękkie podparcie twarzy i odpowiednie podparcie szyi. Kiedy kładziesz głowę i szyję na poduszce, ciężar i ciepło ciała pozwalają na zmianę kształtu piany. Zmusza to poduszkę do zapewnienia większego oporu pod najcięższymi częściami głowy, a także podtrzymania lżejszego, bardziej wrażliwego na nacisk obszaru szyi. Właściwe wyrównanie kręgosłupa pomaga zmniejszyć podrzucanie, obracanie i dyskomfort. Pozwala na prawidłowe rozluźnienie mięśni, oferując naturalne wsparcie kręgosłupa na ciele, dostosowując się do unikalnego kształtu, promując głęboki sen. Poduszka może być również skuteczna podczas spania w pozycji bocznej, zapobiegając nienaturalnemu zgięciu szyi.

Używając poduszki ortopedycznej, budzisz się wypoczęty

Przypomnij sobie, ile razy wstawałeś cały obolały i niewyspany? Poduszki ortopedyczne może pomóc z tą dolegliwością. Dzięki doskonałemu wsparciu ciała, nie obudził się obolały, dzięki czemu również będziesz mógł się lepiej wyspać. Poduszka ortopedyczna nie gwarantuje środków na ruch, co oznacza, że jeśli rozważasz jedną z nich, a twój partner rzuca się i kołysze obok ciebie, nie zauważysz tego i możesz spać spokojnie.

Dzięki poduszce ortopedycznej będziesz w stanie się porządnie wyspać, co skutkuje lepszym poczuciem nastroju. Co więcej, zdrowy sen zapewni ci inne korzyści zdrowotne. Sen jest również odpowiedzialny za starzenie się skóry i dostarczając go sobie w odpowiedniej ilości i jakości, możemy zapobiec złym skutkom.

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, dlaczego warto wymienić tradycyjną poduchę na ortopedyczną, polecamy chociaż wypróbować. Poduszek w domu warto mieć dodatkowy komplet. Z drugiej strony w mocniejszym i zdrowszym śnie można szybko się zakochać, zwłaszcza gdy nie towarzyszą nam już bóle szyi i ramion.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.