fbpx

Oczyszczacz powietrza jako idealne urządzenie do domu

oczyszczacz powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest najwyższym środowiskowym zagrożeniem dla zdrowia i czwartą główną przyczyną, która pochłania najwięcej ofiar po wysokim ciśnieniu krwi, otyłości i paleniu tytoniu. Ogromną część czasu spędzamy w domu. To tylko podkreśla znaczenie konieczności zainstalowania oczyszczacza powietrza w naszym domu. Powietrze w pomieszczeniu jest często bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Ponieważ spędzamy większość czasu w pomieszczeniu, nasze narażenie na słabą jakość powietrza w pomieszczeniach naraża nas na wiele dolegliwości. Oczyszczacz powietrza staje się niezbędnym narzędziem codziennego życia.

Do źródeł zanieczyszczeń w pomieszczeniach zaliczamy:
  • Zanieczyszczenia biologiczne: Zanieczyszczenia biologiczne występują wszędzie w naszej naturze. W tym sierść zwierząt domowych, roztocza i ugryzienia piasku
  • Dwutlenek węgla: Dwutlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym produktem ubocznym spalania węgla. Zwiększony poziom dwutlenku węgla może prowadzić do trudności w oddychaniu i bólów głowy
  • Tlenek węgla: Podczas procesu spalania powstaje tlenek węgla z powodu niepełnego utleniania węgla. Wysokie wdychanie CO może prowadzić do objawów, takich jak nudności, zawroty głowy i bóle głowy. 
  • Pył: W naszych domach znajduje się wiele źródeł pyłu, w tym miękkie powierzchnie, dywany, ściany z farbami na bazie ołowiu, spalanie dowolnego paliwa, takiego jak węgiel. Alergie na kurz są powszechne wśród wielu ludzi. Środowiskowy dym tytoniowy: Ten rodzaj dymu jest również nazywany dymem wtórnym i jest powszechnie spotykany w całym domu. Dym tytoniowy zawiera dużo dymu, kropelek, pary i gazów powstających podczas spalania tytoniu.
  • Ołów: Małe dzieci są szczególnie podatne na szkodliwe działanie ołowiu, takie jak powolny rozwój umysłowy, problemy z nerkami i uszkodzenie układu nerwowego.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które polepsza nasze zdrowie i zmniejsza ryzyko zarażenia się infekcjami wywołanymi przez zarazki i wirusy w otaczającym powietrzu. Takie urządzenie automatycznie zatrzymuje pył i inne zanieczyszczenia, jednocześnie oczyszczając wodę z zanieczyszczeń. Zastosowanie oczyszczacza powietrza pomoże stworzyć czystsze i zdrowsze powietrze w domu lub biurze, dzięki czemu możesz cieszyć się lepszą jakością powietrza w pomieszczeniu. 

Wybór oczyszczacza powietrza

Aby wybrać odpowiedni rozmiar oczyszczacza powietrza do swoich potrzeb, weź pod uwagę powierzchnię kwadratową pomieszczenia, które chcesz oczyścić. Jeśli cierpisz na alergię lub astmę i szukasz oczyszczacza powietrza, który pomoże Ci opanować objawy, powinieneś również rozważyć współczynnik wymiany powietrza na godzinę. 

Oczyszczacze powietrza, które mogą regulować powietrze w przestrzeni co najmniej cztery razy na godzinę, są najlepsze dla alergików i astm. Szybkość czterech wymian powietrza na godzinę zapewnia również, że oczyszczacz powietrza dokładnie oczyszcza powietrze i odfiltrowuje jak najwięcej mikroskopijnych alergenów wywołujących objawy, aby ułatwić oddychanie.

Oczyszczacze powietrza również mają przeróżne funkcje. Wskaźniki jakości powietrza informują w czasie rzeczywistym o jakości powietrza. Inne funkcje oczyszczaczy obejmują: kółka samonastawne, uchwyty ułatwiające poruszanie się, piloty, wiele prędkości wentylatora i wskaźniki wymiany filtra. Możesz też znaleźć takie łączące się z Wi-Fi, które możesz kontrolować z telefonu. 

Gdzie najlepiej ustawić oczyszczacz powietrza?

W większości sytuacji najlepiej umieścić go w sypialni, ponieważ tam spędzasz większość czasu. Należy pamiętać, że przenośne oczyszczacze powietrza są zaprojektowane przede wszystkim do oczyszczania powietrza tylko w jednym pomieszczeniu. Może być konieczne zainwestowanie w dodatkowe urządzenia dla innych pomieszczeń. Alternatywnie możesz wybrać taki, który zawiera kółka, uchwyty i inne funkcje przenośności, aby ułatwić przenoszenie z pokoju do pokoju.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.