fbpx

Usługi fryzjerskie dla mężczyzn – co warto o nich wiedzieć?

Mężczyźni, tak samo jak i kobiety, korzystają z usług fryzjerskich. Tym samym, tak samo jaki kobiety, zwracają oni uwagę na to jak są one wykonywane. Z reguły, w odróżnieniu od kobiet, wiedzą oni, czego oczekują po obsłudze fryzjerskiej. Wybierają salony, w których zapewniona zostanie im profesjonalna obsługa. Panowie, którzy poza strzyżeniem oczekują też usług barbera, będą szukać salonów, w których takie usługi są realizowane. Co jednak należy wiedzieć, kiedy szukamy dobrego fryzjera męskiego? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim – jakość obsługi

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest jakość obsługi. Panowie lubią konkretne podejście i profesjonalizm. Wykonanie fryzury męskiej musi zatem nie tylko przebiegać sprawnie, ale też ważne jest zadowolenie klienta. Pamiętajmy też o tym, że mężczyźni nie lubią tracić czasu na czynności nieistotne. Konkretne i profesjonalne podejście, to pierwsze kwestie, które panowie będą brali pod uwagę.

Geometria jest ważna!

Zdaniem specjalisty w swoim fachu, fryzjera z wieloletnim doświadczeniem, nie może być mowy o wyborze dobrego fryzjera, jeśli nie zna on podstaw… MatematykiTym samym, dobry, męski fryzjer powinien wiedzieć, jaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy mężczyzny. To gwarancja dobrego strzyżenia. „Fryzjer musi znać matematykę a w szczególności geometrię. Tylko w ten sposób będzie on w stanie dopasować odpowiednią fryzurę do twarzy. Określenie kształtu twarzy jest bazą do wyboru odpowiedniej fryzury”.

Cena nie jest najważniejsza

Paradoksalnie, panowie nie przywiązują tak dużej wagi do ceny, którą płacą za usługi fryzjerskie. Są oni czasem w stanie zapłacić więcej, jeśli tylko mają gwarancję, że fryzura zostanie wykonana w sposób należyty i będą w niej dobrze wyglądać. Dla mężczyzn ważna jest przede wszystkim jakość obsługi, czas jej realizacji oraz finalny efekt. Jest to mocno związane z praktycznym podejściem do usług fryzjerskich (i nie tylko), które wyznają mężczyźni. 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.