fbpx

INWESTYCJA W KRYPTOWALUTĘ – WADY I ZALETY

Cyfrowy rynek pieniężny zaczął szturmować – w ciągu kilku dni niektóre monety wzrosły o dziesiątki procent, ale natychmiast straciły tę samą ilość. Zmienność powróciła, co oznacza, że dzięki nowemu rodzajowi aktywów można się szybko wzbogacić…. albo zbankrutować.

Zalety inwestowania w kryptowalutę 

Eksperci badający trendy w niszach finansowych i informatycznych, dostrzegają niemal lawinowy wzrost popularności walut kryptograficznych. Wynika to z szeregu zalet wirtualnych pieniędzy w porównaniu z konwencjonalnymi środkami płatniczymi. Główną zaletą jest niemal zerowy koszt transakcji. Ponadto transakcje finansowe zawierane są bardzo szybko, bez pośrednika i bez prowizji, w formie gotówki. Sieci blokowe są księgami online, a ludzie mogą je przekazywać za pośrednictwem komputerów, zapewniając, że inni są uczciwi. Sprawia to, że transakcje są przejrzyste, ponieważ różne osoby mogą je weryfikować.

Wady inwestowania w walutę kryptograficzną

Jedną z największych słabości waluty kryptograficznej jest fakt, iż podlegają one dużym wahaniom. Może to prowadzić do tego, że rynek jest niestabilny, co oznacza, że w krótkim czasie istnieje prawdopodobieństwo utraty lub zysku dużej sumy pieniędzy.Kolejną słabością walut kryptograficznych jest ich niska częstość występowania. Tak, dużo się o nich mówi, ale nie skupiamy się na rozwiązywaniu głównego zadania każdej waluty – być instrumentem płatniczym. W tej chwili waluta kryptograficzna jest niewygodna do zapłacenia, funkcjonuje jako waluta wewnętrzna każdej sieciowej gry komputerowej z otwartym światem. 

Czy warto inwestować w walutę kryptograficzną?

W porównaniu z papierami wartościowymi, obligacjami i innymi klasycznymi aktywami finansowymi, kryptowaluta przypomina rodzaj loterii. Agresywne zapotrzebowanie na wirtualne monety, wysoka marża i uwaga mediów prowadzą do tego, że rzeczywista wartość danej waluty cyfrowej jest często zawyżana. Inwestorzy pracujący z akcjami zwykłymi regularnie monitorują kapitalizację rynkową i wielkość aktywów. Jeśli chodzi o waluty kryptograficzne, ich posiadacze powinni stale analizować trendy na tym rynku. Jeśli prawidłowo ocenisz wszystkie czynniki i będziesz miał szczęście, dochody z takich inwestycji mogą być bardzo wysokie. Takie, których nigdy nie osiągniesz przy użyciu tradycyjnych metod inwestycyjnych. Ale warto także pamiętać o ryzyku, które jest tu również wyższe niż w innych obszarach.

Prognozowanie

Nowe zjawisko w nowoczesnej branży IT spotkało się z ostrożnością wielu finansistów i władz. Jednak waluty kryptograficzne stają się stopniowo coraz bardziej popularne, nie tylko wśród zwykłych użytkowników, ale także wśród przedsiębiorców. Ludzie z całego świata mają szansę zarobić ogromne pieniądze inwestując w cyfrowe monety. Jednak potencjalny zysk, jak zawsze, idzie w parze z dużym ryzykiem i zmiennością. Zanim zainwestujesz, musisz wstrzymać się z własnymi badaniami nad perspektywami takiego przedsięwzięcia i zrozumieć zalety i wady kryptowaluty. 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.