fbpx

Kompleks basenów termalnych – weekend w Uniejowie

Kompleks basenów termalnych – weekend w Uniejowie

Coraz więcej rodzin decyduje się na weekendowe podróże po Polsce. W poszukiwaniu najlepszych pomysłów wertują internetowe przewodniki i polecenia blogerów. Jedną z propozycji skrojonych pod oczekiwania dorosłych oraz dzieci jest kompleks basenów termalnych w Uniejowie. Czy warto spędzić tam kilka dni?

Kąpiele lecznicze i relaksacyjne

Uniejów od lat stanowi atrakcyjne miejsce jednodniowych lub weekendowych wyjazdów. Dzięki nowoczesnym obiektom i dobroczynnej wodzie termalnej chętnie odwiedzają je ludzie w każdym wieku. Termy Uniejów czerpią wodę o unikalnych właściwościach dzięki trzem odwiertom, których głębokość sięga dwóch kilometrów. Korzystnie wpływa ona na zdrowie oraz urodę. Pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami, a jej prozdrowotne działanie jest potwierdzone naukowo.

Atrakcje w Uniejowie i okolicach

Największą atrakcją uniejowskich term jest kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych o ogromnej powierzchni. Na terenie obiektu znajdują się również strefy wypoczynkowe, bogato wyposażona strefa saun, liczne zjeżdżalnie, a także atrakcje dla dzieci. Różnorodność udogodnień potwierdza, że każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Dzięki licznym miejscom noclegowym oraz restauracjom zlokalizowanym na terenie gminy Uniejów można spędzić w tej okolicy bajeczny weekend. Jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić? Kręgielnia, park linowy, Bawilandia czy ZOO Safari to miejsca, które przypadną do gustu głównie młodszym turystom. Do ciekawych sposobów na spędzanie czasu z rodziną należy zaliczyć również spokojny spływ kajakowy po Warcie. Osoby preferujące zwiedzanie doceniają natomiast obecność Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz dziewiętnastowiecznego parku zamkowego.

Każda rodzina powinna zdecydować się na odwiedziny w Termach Uniejów. Znajdują się w centralnej części kraju, więc każdy ma do nich stosunkowo blisko. Mnogość atrakcji, wielogodzinne zabawy w basenach, a później relaks w wykwintnej restauracji gwarantują satysfakcję z wizyty w tym miejscu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.