fbpx

Polskie restauracje z gwiazdkami Michelina

Nie wszystkie lokale gastronomiczne mogą pochwalić się smacznymi daniami. W tym przypadku z pomocą przychodzą gwiazdki Michelina, które określają jakość przyrządzanych potraw w danej restauracji. Już samo trafienie do tego zestawienia to wielki sukces. Taki symbol jest uznawany za najwyższe wyróżnienie sztuki kulinarnej. Gwiazdki Michelina są przyznawane według trzystopniowej skali. Pierwszą polską restauracją, która otrzymała takie oznaczenie, jest Atelier Amaro w Warszawie.

Rozdanie gwiazdek w 2019 roku

Tegoroczne przyznanie gwiazdek dla najlepszych restauracji przypadło na końcówkę marca. W Czerwonym Przewodniku Michelin znalazło się aż 52 polskich restauracji, głównie z Warszawy oraz Krakowa. Po raz kolejny gwiazdkę otrzymał Wojciech Modest Amaro. Jeden symbol otrzymał warszawski lokal Senses Restaurant.

Inne nagrody dla restauratorów

Polskich restauracji, które mogą pochwalić się gwiazdkami Michelina, nie ma niewiele. Jednak osoby zaciekawione tym, jak smakują dania z najwyższej półki, mogą sprawdzić również miejsca oznaczone nagrodą Bib Gourmand, która jest przyznawana za stosunek jakości potraw do ceny. Za wystrój, jakość obsługi oraz atmosferę restauracje mogą dostać od jednego do pięciu skrzyżowanych sztućców. Osobnym wyróżnieniem jest również Wschodząca Gwiazdka, która oznacza bardzo duże szanse na zdobycie właściwego symbolu w kolejnych latach.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.