fbpx

ZOO we Wrocławiu – świetne miejsce na rodzinny wypad

ZOO we Wrocławiu – świetne miejsce na rodzinny wypad

Istnieje pewien ogród zoologiczny, którego powierzchnia sięga aż 33 ha. Chętnie odwiedzają go turyści z całej Europy, a dzienny rekord wejść wynosi blisko trzydzieści tysięcy. Na dziś zamieszkuje go około piętnastu tysięcy zwierząt reprezentujących ponad tysiąc sto gatunków. Tej skali atrakcja znajduje się w Polsce, a dokładniej we Wrocławiu. Dlaczego warto zdecydować się na wizytę w tym ZOO?

Ogród zoologiczny uczy i bawi

Historia ogrodu zoologicznego we Wrocławiu sięga 1865 roku, co czyni go najstarszym tego rodzaju obiektem w Polsce. Mieszka w nim aktualnie blisko piętnaście tysięcy zwierząt. Liczba ta zdecydowanie robi wrażenie. Blisko tysiąc sto prezentowanych gatunków to wynik, który plasuje ZOO we Wrocławiu na trzecim miejscu w tej kategorii na świecie. Różnorodność ekosystemów pozwala dowiedzieć się wielu cennych informacji o faunie i florze z najdalszych zakątków Ziemi. Wizyta w tym obiekcie z dzieckiem pozwala na skuteczne łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Podstawowym celem każdego ZOO jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem. Wrocławski ogród zoologiczny dokłada do tego również edukację w temacie ekologii, behawioru zwierząt, biologii oraz ochrony środowiska. Co więcej, upowszechnia tę wiedzę w sposób atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jedną z największych atrakcji ZOO Wrocław jest Afrykarium. Powstało ze zlepku słów Afryka oraz Oceanarium, co wskazuje na źródło inspiracji przy tworzeniu obiektu. Całkowita kubatura budynku wynosi aż 18400 m³. Wyjątkowa koncepcja sprawiła, że jest on unikatowy. Prezentowane w nim gatunki zwierząt oraz ekosystemy nawiązują do tych, które można zaobserwować w okolicach Czarnego Lądu.

Szukając miejsca na wycieczkę całą rodziną, nie sposób pominąć wrocławskiego ZOO. Obiekt jest jednym z najczęściej wyróżnianych ogrodów zoologicznych w Europie, a pod wieloma względami wyróżnia się również na skalę światową.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.